Język polski English  
 

lang =1 cat = 172 art_id= galeria =

Dziś Sobota, 19 września 2020 r.
Imieniny Januarego i Konstancji 
 
Strona Główna->MILITARNI.PL->RAKKASANS->RekonstrukcjeHieu Thien 1968 - zdjęcia Joanna Tobiasz
" W 1968 roku żołnierze z kompanii C przeprowadzali rutynowy patrol w okolicach Hieu Thien. Nagle nastąpiło załamanie pogody i nadciągnęła potężna ulewa. Kiedy ustąpiła żołnierze zatrzymali się, aby coś zjeść, wyczyścić broń i przekazać raport sytuacyjny. Następnie pluton ruszył w dalszą drogę. Początkowo okolica wydawała się być spokojną, jednak po zagłębienu się w dżunglę, okazało się, że jest naszpikowana działkami przeciwlotniczymi. Doszło do walki, w wyniku której ciężko ranny został RTO. Niestety pomimo starań Doca zmarł. Żołnierze zniszczyli 3 działka p.lot. i zaczeli dalej przeczesywać dżunglę. Pod wieczór zatrzymali się na noc. Rano znów wyruszyli i w niedalekiej odległości natknęli się na snajpera, który ciężko ranił jednego z nich. Ranny został odtransportowany na przygotowane w pobliżu lądowisko i ewakułowany. Pluton przegrupował się i rozpoczoł przeczesywanie dżunglii... "
Dragon Bold III - zdjęcia Joanna Tobiasz

" W czerwcu 1969 roku popłynełem łodzią PBR w dół rzeki, aby zrobić zdjęcia oddziałowi SEAL. Niestety nie pozwolili mi pójść z sobą do dżungli. Jedyne na co się zgodzili, to kilka zdjęć na brzegu. Dlatego wysiadłam za nimi z łodzi i zrobiłam kilka zdjęć w trzcinach. Było ich trzech (...) zdążyłam zrobić trochę zdjęć i chciałam pstryknąć więcej, jednak oni jakby zapadli się pod ziemię, po prostu zniknęli w dżungli... " 

 


Phouc Long 1968 - zdjęcia Joanna Tobiasz

Jest to część zdjęć, jakie wykonaliśmy podczas sesji zdjęciowej dla tygodnika Newsweek Polska. Autorką zdjęć jest Joanna Tobiasz. Wkrótce na portalu Militarni.pl oraz w tygodniku Newsweek pojawią się kolejne galerie z tej sesji.

 

 


A Shau 1969

Zdjęcia wykonane w Rogowie przez Joannę Tobiasz.

Patrol Co C 3/187 101st ABN w dolinie A Shau w 1969 roku.


Dong Ap Bia 1969

Zdjęcia wykonane w Rogowie przez Joannę Tobiasz.

Postój na noc gdzieś na podejściu pod Dong Ap Bia w pierwszych dniach maja 1969 roku.


'STRONG BLOW' A Luoi 1968

Tematem przewodnim galerii jest patrol żołnierzy Kompanii C w 1968 roku, w dolinie A Shau, w okolicy wioski A Luoi.

Fotografie - Joanna Tobiasz


One day in Camp Eagle with Co C

Podczas wystawy grup rekonstrukcji historycznej w Gostyniu w lipcu 2009 roku, zaprezentowaliśmy dioramę nawiązującą do bazy 101st ABN 'Camp Eagle' z 1968 roku. W ciągu trwania wystawy udało się nam zrealizować kilka planów zdjęciowych, m.in. nabożeństwo za poległych, wydawanie posiłku, przygotowanie kompanii LRRP do wyjścia z bazy, życie w namiocie, spowiedź.

Fotografie - Joanna Tobiasz


Around FSB Pope, III CTZ

Patrol w okolicach FSB Pope, położonej 24 km na północny-zachód od Cu Chi, w III CTZ, Vietnam 1968 rok.

Zdjęcia: Joanna Tobiasz

Uprzejmie dziękujemy Muzeum Kinematografii w Łodzi za udostępnienie części planu zdjęciowego oraz ekspozycji.

Bardzo dziekujemy także Magdzie Machaj za poświęcenie nam swojego czasu wolnego i wystąpienie w rekonstrukcji w roli partyzantki VC.

 


Medical Point - Gostyń 2010

Punkt Medyczny utworzony przez 326th Medical Battalion.

Zdjęcia: Joanna Tobiasz