Język polski English  
 

lang =1 cat = 204 art_id= galeria =

Dziś Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r.
Imieniny Jana i Danuty 
 
Strona Główna->MILITARNI.PL->GRH Kampinos

Działalność GRH „Kampinos” poświęcona jest rekonstrukcji Wojska Polskiego II RP. Poprzez naszą działalność chcemy Was zainteresować historią kampanii wrześniowej 1939 roku oraz wojskiem polskim z czasów Polskiego Państwa Podziemnego z lat 1939- 45. Członkowie Grupy zajmują się odtwarzaniem wyglądu jednostek wojskowych stacjonujących oraz walczących na terenie kompleksów leśnych Puszczy Kampinoskiej podczas drugiej wojny światowej ze szczególnym naciskiem na jednostkę 27 pułku ułanów okresu międzywojennego.

Grupa rekonstrukcji historycznej "Kampinos" powstała w jesienią 2004 roku. Zajmujemy się kultywowaniem tradycji i historii przedwojennego Wojska Polskiego. Źródłem naszej inspiracji są dzieje i tradycja 27 Pułku Ułanów z Nieświeża. Dbamy aby pamięć o tym pułku nigdy nie zaginęła. W okresie międzywojennym 27p.uł. stacjonował w Nieświeżu ( obecnie Białoruś )

Jednostka jest nam wszystkim bardzo bliska – z powodu obecności pułku na terenie Puszczy Kampinoskiej w 1939 roku, oraz po raz drugi po przybyciu odtworzonego 27 pułku ułanów w lipcu 1944 roku z Wileńszczyzny w ramach Zgrupowania Nalibockiego AK pod dowództwem por. Góry Doliny.

Jesteśmy mieszkańcami powiatu Nowodworskiego i wielu naszych przodków i znajomych zamieszkujących w tamtym okresie puszczańskie wioski, wstąpiło „do Powstania, bić Niemca” i walczyło właśnie w Grupie Armii Krajowej „Kampinos” .

 W razie chęci kontaktu z grupą prosimy o emaile: Jerzy , Krzysztof , Ksiądz

 Kliknij w banner aby wejść na naszą stronę

Grupa
Rekonstrukcji Historycznej KAMPINOS