Język polski English  
 

lang =1 cat = 100 art_id= galeria =

Dziś Piątek, 18 września 2020 r.
Imieniny Ireny i Józefa 
 
Strona Główna->GALERIE->Muzea i Wystawy Militarne->MWP Fort Czerniakowski

Już od dawna nosiłem się z zamiarem "obfotografowania" fortu na Czerniakowie w  Warszawie... zrobiłem to 11 listopada ... Przepraszam za kiepską jakość zdjęć i za bardzo ponury ich nastrój. Obiecuje  w słonecznym , wiosennym świetle  zrobić przyzwoitym aparatem nowe zdjęcia -   na pewno nie będą tak ponure jak te  w tej galerii. wytrzymacie do wiosny????
NietoperzFort Czerniakowski. Teren nie objęty zwiedzaniem.
Zdjęcia przedstawiają teren nie objęty zwiedzaniem - jest to magazyn na terenie Fortu Czerniakowskiego Wiele wspaniałego sprzętu stoi pod gołym niebem tylko dlatego , że budżetowa jednostka Muzeum Wojska Polskiego zdana jest na finansowanie  MON-u - gdyby nie dezduszne przepisy, brak dotacji i sponsorów przynajmniej część tego sprzętu mogło by uświetnić ekspozycje dostępne dla publiczności. Również  skomplikowane  uwarunkowania formalne powodują , że sprzętu nie można w odpowiedni sposób zabezpieczyć przed biodegradacją. Dyrekcja Fortu , od wielu już lat bezskutecznie zabiega o podjęcie działań które umożliwiły by zmainę tego stanu rzeczy. Jedyną formą dopuszczalnej pomocy ze strony osób  ze "środowiska" jest wolontariat - jeśli chcesz pomóc , popracować, obejrzeć z bliska i dotknąć zgłośsię do Dyrekcji Fortu Czerniakowskiego i pokaz , że zamiast krytykować jedynie - chcesz i potrafisz coś zrobić
zdjęcia z fortu z lata 2005
troszke bardziej słonecznie jak obiecałem.. w galeri - głównie ekspozycja wozów dowodzenia oraz najnowszy projekt - wystawa plenerowa" Artyleria Rakietowa Ludowego Wojska Polskiego"